Hádej s My Bean Box nyní v prodeji!

Nejnovější články

 • My Bean Box

  6 nejdražších káv na světě

  Káva je komodita jako žádná jiná. Svědčí o tom i skutečnost, že si káva stále udržuje s...

 • Káva se špetkou Vánočního šarmu

  Káva se špetkou Vánočního šarmu

  Dárky máte. Cukroví je napečeno (nebo koupeno). Stromeček svítí. Už ale nevíte čím víc ...

 • Chutě světa - Afrika

  Chutě světa - Afrika

  Pro tentokrát zamíříme daleko na jih do tropické Afriky opředené hned několika kávovými mýty a legendami. Tento doslova ráj kávy arabika zde po dlouhá staletí vzkvétá a obdarovává nás prvotřídní kávou, která nemá ve světě konkurenci. Pojďme přijít na kloub tomu, v čem se skrývá tajemství tohoto afrického bohatství.

 • Proč filtr?

  Proč filtr?

  Filtr, drip či pour over. Ať už to nazýváme jakkoliv, každý kávový nadšenec jistě pozná, že jde o filtrovanou kávou. Překapávaná káva, ačkoliv se její příprava může zdát až příliš jednoduchá, je ve skutečnosti jednou z nejoblíbenějších příprav kávy, která v sobě navíc skrývá spoustu výhod a benefitů.

 • My Bean Box

  Chutě světa - Jižní Amerika

  Na jazyku rozplývající se jemná chuť oříšků a čokolády? Vybalancovaný poměr mezi pikantní hořkostí, hřejivou sladkostí a osobitou kyselostí? Přesně tak lze shrnout chuťový profil kontinentu, který je již přes sto let světovou kávovou dominantou. Jde o Jižní Ameriku v čele s Brazílií jakožto největším světovým producentem této doslova kouzelné tekutiny. Čím je ale káva této oblasti natolik proslulá a co v jejích chuťových útrobách můžeme vlastně naleznout?